Pořád se něco děje

Klikněte na fotografii na šipku pro zobrazení videa

Co se u nás děje

Čarodějnický rej ve školce

Čarodějnický rej ve školce

Jako každý rok i k nám přilétají čarodejnice ze všech koutů světa. proto jsme jim připravili nádherný program, plný soutěží, písniček, dobrého jídla a nechyběly ani grilované špekáčky. 

PŘEČÍST DETAIL
Keramika

Keramika

Celoročně u nás probíhá keramika s profesionální lektorkou. Děti pracují v malých skupinkách a tím mají dostatek času a prostoru pro práci s hlínou. Nechybí nám ani keranická pec, kde si výrobky ihned mohou vypálit. Deti jsou vždy nadšené a radost dělají i ostatním, protože dostat takový dáreček, s láskou dělaný, je vždy to nejcennější.

PŘEČÍST DETAIL
Letiště Kbely

Letiště Kbely

V Trojské labuti děti navštivily letiště Kbely. Byl to krásný zážitek. Děti viděly nejen venkovní prostory, ale díky skvělému personálu se mohly podívat, jak to vypadá uvnitř letadla. Kde sedí pilot a dozvěděly se, co vše musí umět, aby takové letadlo vzlétlo

PŘEČÍST DETAIL
Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Halloween

Halloween

A je to tady. Těšili jsme se na tento den celý rok. Naše školky jsou strašidelně vyzdobené od střechy až po sklep. Čekají na nás pavučiny s pavouky, létající netopýři. Dýně kam se podíváš...Do školky jsme přišli jak jinak než ve strašidelném kostýmu. Vařili jsme lektvary, pekli pařáty, dlabali dýně, tancovali a tancovali. Byl to skvělý den a milujeme Halloween.

PŘEČÍST DETAIL
Lampionový průvod

Lampionový průvod

Jako každý rok u nás ve školce nemohl chybět lampionový průvod. V podvečer jsme se sešli celá parta. Jak rodiče, děti, tak učitelé. Procházeli jsme známou oblíbenou trasu, kde jsme měli několik úkolů, které ve tmě nejsou jen tak jednoduché. Setkání bylo velmi příjemné a milé. Popovídali jsme si, zazpívali, na cestu nám svítila krásná světýlka a ve školce jsme večer i poseděli a měli připravené pohoštění.

PŘEČÍST DETAIL
Enviromentální výukový program v Říčanech

Enviromentální výukový program v Říčanech

Děti z Průhonické labutě se vydaly do muzea v Říčanech. Kde na ně čekal enviromentální výukový program s názvem Voda, vodička. Zde jsme se seznámili, kde všude voda je a kam putuje. Seznámení s rostlinami a živočichy, kteří ve vodě a u vody žijí. A na co všechno vodu potřebujeme?

PŘEČÍST DETAIL
Zájmové kroužky

Zájmové kroužky

Od měsíce října opět probíhají každý den zájmové kroužky a doprovodné aktivity. Můžete se těšit např. na plavání, tenis, moderní tance, keramika, malého modeláře, vaření, sportovky, hudební kroužek ale i na malého záchranáře, na kterém se s námi podílí policie ČR, záchranná služba i pražští hasiči.

PŘEČÍST DETAIL
Národní technické muzeum

Národní technické muzeum

Děti se vyjely podívat do Národního technického muzea, kde na ně čekal program Mourek a mašinky. Lektorovaný program o mašinkách. Děti se dozvěděly, co pro naše praprarodiče objev parní lokomotivy v 19.století znamenal. Děti si lokomotivy prohledly a pomocí básniček a písniček poznávaly prostředí.

PŘEČÍST DETAIL
První školní den

První školní den

Na první den ve školce a v jesličkách jsme se moc těšili. Věděli jsme, že nás čeká další rok plný angličtiny, zábavy, smíchu, sportu ale i učení a hraní. Tento den jsme zahájili tak, aby byl pro děti, co nejzajímavější a atraktivnější. Pozvali jsme odborníka ze zvířecí říše, který k nám vzal všechny své kamarády. Papouška, sovičku (která mimochodem uměla i tančit, králíčka, orla a další. V druhé pobočce jsme měli nejkrásnější malování na obličej a balónkovou show. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit jako předchozí léta a novým kamarádům přejeme radostný vstup do školky a jesliček

PŘEČÍST DETAIL
Prázdniny

Prázdniny

Prázdniny nám začaly. Školka je otevřená celoročně a proto jsme si tento rok připravili prázdninový program tak trochu jinak. Máme jednotlivé čtrnáctidenní kempy. Kemp Indiana Jonese, Kemp Jacka Sparrowa, Kemp Sherlocka Holmese a Kemp Avengers. Děti jsou nadšené a mimo koupání, výletů, moří a babiček si zažíváme i pestré filmové dobrodružství. Je to fakt paráda.

PŘEČÍST DETAIL
Konec školního roku

Konec školního roku

Celý rok se děti pilně učily český i anglický jazyk, navazování nových vztahů zvládly na jedničku, pochytaly spousty nových poznatků a informací. Někteří se naučily jíst příborem, někdo se tento rok naučil plavat, jiný zase kreslit. Předškoláci zvládli první významné zkoušky a dostal se na základní školy. Za celoroční dřinu a úspěšně zvládnutý školní rok děti dostaly vysvědčení a byly na něj náležitě hrdí. Těm nejstarším přejeme krásný vstup do nového života, budete nám chybět.

 

PŘEČÍST DETAIL
Představení pro rodiče

Představení pro rodiče

Dvakrát ročně pořádáme pro rodiče, zimní a letní závěrečné besídky. Děti měly připraveno velkolepé představení plné písniček, básniček, tanečků a předškoláci zahráli i nádherné divadlo. Dále nás tu čekal zajímavý workshop, kde si děti mohly společně něco vyrobit. A nakonec přišel i náš pan oblíbený kouzelník pan Kravata. Den jsme si spolu všichni krásně užili a zároveň se rozloučili se školním rokem 2018.

PŘEČÍST DETAIL
Divadlo Kozlík

Divadlo Kozlík

Loutkové divadlo Kozlík uvádí originální i známé pohádky v malebných kulisách, hrané velkými dřevěnými marionetami. Každá pohádka je plná krásných písniček a rekvizit. Tentokrát přijeli s pohádkou: Vodnická pohádka

V rybníku na kraji vesnice žijí dva vodníci a jejich domácí mazlíček žába. Když vidí nešťastnou Madlenku, která je zamilovaná do Vendelína, rozhodnou se jejich lásce pomoci. Pohádka má příjemnou staročeskou atmosféru a je plná písniček.

PŘEČÍST DETAIL
Den dětí

Den dětí

Na den dětí se vždy těšíme. Ve školce probíhají soutěže, disko, tanečky, hry na přání dětí a i malování na obličej. V tento den je školka plná smíchu, zábavy a radosti. Pro děti máme připravený celodenní program a všichni do jednoho si tento den naplno užíváme.

PŘEČÍST DETAIL
Školka v přírodě

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdíme několikrát do roka. Jezdíme do krásné vesničky nedaleko Jílové u Prahy. Naše chatička je určena pouze pro účely našich školek a pobytů s dětmi, je obklopena přírodou a lesy. Vydali jsme se za příběhem: Cesta kolem světa. Navštívili jsme řeku Berounku a jako každý rok jsme si opékali špekáčky, hráli na kytaru a zpívali táborákové písně.

PŘEČÍST DETAIL
Výlet do Průhonického parku

Výlet do Průhonického parku

V měsíci květnu jsme se vydali do Průhonického parku. Počasí nám přálo, vzali jsme si s sebou deky a svačinku a v přírodě jsme si udělali piknik. Procházeli jsme se po parku, dávali pozor na přírodu a pověděli si, co se skrývá pod názvem UNESCO.

PŘEČÍST DETAIL
Týden zdraví

Týden zdraví

Týden zdraví probíhá u nás ve školkách každý rok v dubnu. V dnešní době je velmi důležité vštěpit dětem zdravý životní styl. Děti se naučily, co je pro ně zdravé a co škodlivé. Vyrobily si zdravé a nemocné zoubky. Pochopily, jak je důležitý pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. To vše a mnohem více se děti ve školce  naučily, jak v českém tak v anglickém jazyce.

PŘEČÍST DETAIL
Den Země

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Vzdělávací blok VESMÍR

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Výlet do národopisného Muzea: Velikonoční příběh

Výlet do národopisného Muzea: Velikonoční příběh

Víte, proč se vynáší morana, co znamená koledování a honit Jidáše? Děti z Trojské i Průhonické labutě to již vědí. Dozvěděly se jaké zvyky se o Velikonocích dříve dodržovaly, jak se pekly jidášky a i například, proč se chodilo s řehtačkami. Vše si názorně vyzkoušely a nesmírně je tento interaktivní program bavil. Těšíme se na další vzdělávací nabídku tohoto muzea.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Den svatého Patrika

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
V březnu začaly v Průhonické labuti nové lekce tenisu

V březnu začaly v Průhonické labuti nové lekce tenisu

Pokračujeme v tom, co nás baví. Lekce tenisu probíhá na malém kurtu v tenisové akademii F. Pály a P. Víznera. Program je uzpůsoben věku a výkonností dětí. Individuální přístup, zapůjčení rakety, přátelská atmosféra a nejdůležitější: Profesionální trenéři dbají na komplexní péči o sportovní rozvoj v tenisové sportovní přípravě.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Mezinárodní den Žen neboli MDŽ

Mezinárodní den Žen neboli MDŽ

Mezinárodní den žen, připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen. Děti z našich školek samozřejmě tento den oslavily, jak se patří. Vyrobily krásná srdíčka, přáníčka a darovaly je těm svým nejmilejším.

 

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás
Spinkání ve školce

Spinkání ve školce

Ve školce bylo v noci rušno, školka přivítala návštěvníky, kteří prožili nezapomenutelný zážitek. Pro děti byla připravená večeře formou rautu a na závěr MENU si děti pochutnaly na dortíku. V "noci" byla pyžámková diskotéka s večerním programem. Na dobrou noc jsme si vyprávěli "strašlivé" příběhy. Všichni jsme si to moc užili.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás

Ve školce bylo v noci rušno, školka přivítala návštěvníky, kteří prožili nezapomenutelný zážitek. Pro děti byla připravená večeře formou rautu a na závěr MENU si děti pochutnaly na dortíku. V "noci" byla pyžámková diskotéka s večerním programem. Na dobrou noc jsme si vyprávěli "strašlivé" příběhy. Všichni jsme si to moc užili.

 Přijeli k nám záchranáři

 Přijeli k nám záchranáři

Školka prožila krásnou akci v rámci týdne s povoláním. Navštívili nás lékaři, záchranáři a předvedli dětem, jaké je to těžké zaměstnání. Děti získaly informace o sanitkách a zásahových vozech, vyzkoušely si veškeré přístroje a také se v sanitce projely. Byl to super den.

PŘEČÍST DETAIL Jsme tu pro vás

Školka prožila krásnou akci v rámci týdne s povoláním. Navštívili nás lékaři, záchranáři a předvedli dětem, jaké je to těžké zaměstnání. Děti získaly informace o sanitkách a zásahových vozech, vyzkoušely si veškeré přístroje a také se v sanitce projely. Byl to super den.

This website uses visitor cookies to provide services, personalize ads, and analyzing. By using this site you´re agreeing.